Kosten en beurzen

Culturele verdragen
De Nederlandse overheid heeft met een aantal landen samenwerkingsverbanden afgesloten. Hierdoor kunnen scholieren en studenten een beurs ontvangen in de landen die daarvoor geld beschikbaar stellen.

Beurzen voor het hoger onderwijs
Als hbo- of wo-student kun je in een Europees land studeren door deel te nemen aan het Leven Lang Leren Programma (LLP) van de EU.  Met de Erasmusbeurs kun je een periode in het buitenland kunt studeren of stage lopen. Via het programma Erasmus Mundus kun je een opleiding volgen die door minstens drie Europese onderwijsinstellingen samen is ontwikkeld. Tijdens je studie zul je bij tenminste twee instellingen delen van je opleiding volgen. In het hoger onderwijs is het tegenwoordig ook mogelijk om met Nederlandse studiefinanciering een volledige opleiding in het buitenland te volgen.

Uitwonenden beurs en OV kaart
Als je voor je studie naar het buitenland gaat is het mogelijk om een uitwonenden-beurs en OV vergoeding aan te vragen als je deze nog niet hebt.  Voor een aanvraagformulier ga je naar de site van de Dienst Uitvoering Onderwijs (voorheen IB-Groep).

Zelf een beurs zoeken
Voor meer beurzen kijk je op de Beursopener. Verder biedt de fondsendisk (en het Fondsenboek) een compleet overzicht van de subsidiepotjes die er zijn. Zie hiervoor de Vereniging van Fondsen. Je moet die gids dan wel zelf kopen of lenen in de bibliotheek.

Stel je vraag
Print deze pagina